Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności

Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2023

Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2023

W dniach 15 – 17 września 2023 r. przypada 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Zachęcamy zatem wszystkich do czynnego udziału w sprzątaniu naszej planety. 

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Jak co roku Gmina Wielgie angażuje się w organizację akcji „Sprzątanie Świata”, poprzez koordynację i zachęcanie uczniów szkół i placówek oświatowych do przyłączenia się do niej. Dla podległych nam placówek oświatowych organizujemy worki i rękawiczki dla uczniów oraz pracowników szkół, którzy chcą czynnie uczestniczyć w sprzątaniu naszej gminy.
Udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2023” zadeklarowały wszystkie placówki oświatowe dla których organem prowadzącym jest Gmina Wielgie. Pamiętajmy jednak, aby dbać o środowisko każdego dnia, nie tylko w czasie akcji.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się do akcji.

Plakat

  • Na pomarańczowym tle w górnym lewym rogu napis 30 Akcja Sprzątanie świata-Polska a po środku niebieski worek w kształcie...

Wróć

Przejdź do początku strony