Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności

mPotęga – dofinansowanie edukacji matematycznej

Trwa nabór wniosków do IX edycji mPotęgi: czekają granty do 8 tys. zł na edukację matematyczną. Tylko do 9 maja szkoły, pasjonaci edukacji, biblioteki, stowarzyszeni i fundacje mogą nadesłać swoje wnioski na nowoczesne i nieszablonowe projekty.

Program mPotęga ma za zadanie popularyzować matematykę wśród dzieci i młodzieży i pokazać im, jak bardzo potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia i logicznego myślenia.

Ciekawe, inspirujące pomysły na projekty matematyczne nauczycieli i pasjonatów edukacji dla uczniów starszych klas szkół podstawowych już można zgłaszać do kolejnej edycji mPotegi. 14 marca ruszyła dziesiąta a zarazem ostatnia odsłona programu grantowego Fundacji mBanku. 
Niemal 1,3 tys. projektów matematycznych dofinansowanych na łączną kwotę 7,5 mln złotych w poprzednich 9 edycjach mPotęgi. Pomysły na działania popularyzujące królową nauk wśród uczniów szkół podstawowych można zgłaszać do 9 maja br. na stronie www.mpotega.pl. 
Od początku programu organizatorzy stawiają na ciekawe, nieszablonowe podejście do matematyki. Wierzą, że w ten sposób uczniowie w większym stopniu zainteresują się tym przedmiotem, który jest kluczową umiejętnością we współczesnym świecie. 
Więcej o mPotędze
 mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali rutynę i schematy. Do tej pory odbyło się dziewięć edycji mPotęgi, w których wsparto finansowo 1297 projektów. mPotęga to ok. 32 tys. godzin zajęć projektowych, prawie 3 tys. nowych stron www powiązanych z projektami oraz ponad 5 tys. wydarzeń takich jak konkursy, wystąpienia, festiwale. Fundacja dotarła z programem do blisko tysiąca szkół i kilkuset innych beneficjentów: organizacji pozarządowych, bibliotek i uczelni. W nagrodzonych projektach wzięło bezpośredni udział 160 tys. uczestników.
 Najważniejsze fakty: 
Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się w klasach 4 - 8 szkoły podstawowej. 
Wnioski można składać przez formularz online na stronie www.mpotega.pl. 
Wniosek mogą złożyć: publiczne szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, stowarzyszenia i fundacje, biblioteki publiczne oraz grupy nieformalne z całej Polski. 
Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki.
Przyznawane są granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.
Więcej informacji na stronie: www.mpotega.pl. 

Kontakt
Biuro Programu „mPotęga”
e-mail: kontakt@mpotega.pl
tel: 500 791 442

Wróć

Przejdź do początku strony