Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności

Warto się zaszczepić

Zgodnie z wytycznymi Wojewody Kujawsko - Pomorskiego, od 15 stycznia 2021 roku uruchomiono infolinię na terenie każdej gminy w sprawie organizacji transportu dla mieszkańców do punktu szczepień - dotyczy osób niepełnosprawnych i osób, które nie będą mogły samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

Pacjenci w trakcie procedury rejestracji za pośrednictwem infolinii 989 lub e-rejestracji otrzymają informację, że jeżeli spełniają określone kryteria uprawniające do transportu na szczepienie, tj.:

  • posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z wymienionymi schorzeniami:
  • mają trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)

mogą zgłosić potrzebę organizacji transportu dzwoniąc na wskazany numer telefonu infolinii 573 491 850 obsługiwanej przez Gminę Wielgie, a gmina w przypadkach uzasadnionych zorganizuje dowóz do najbliższego punktu szczepień. Potrzebę taką należy zgłosić odpowiednio wcześniej przed wyznaczoną wizytą szczepienną. Infolinia ta dotyczy mieszkańców Gminy Wielgie.

Mieszkaniec składa oświadczenie, że nie ma możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień, bądź dysponuje orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Infolinia funkcjonuje w dni robocze, w godzinach od 8:00 do 15:00.

Przypominamy, że na szczepienie można zarejestrować się na trzy sposoby:

  1. poprzez specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień 989 lub 22 62 62 989;
  2. bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego;
  3. zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov.pl (IKP).

Informacje dotyczące szczepień ochronnych można znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Przypominamy dane dotyczące punktów szczepień na terenie gminy Wielgie:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Mój Lekarz" Jolanta Mado-Kuna, ul. Starowiejska 10, 87-603 Wielgie, tel. 54 289 71 18
  • Centrum Diagnostyczno - Lecznicze "Barska" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Starowiejska 87, 87-603 Wielgie, tel. 54 282 04 09.
  • Plakat promujący akcję "Szczepimy się"

Wróć

Przejdź do początku strony