Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności 2018 r.

Mobilna pracownia dydaktyczna dla Szkoły Podstawowej w Czarnem

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku w tym roku szkolnym, po raz kolejny, przekazuje wybranym szkołom mobilne pracownie dydaktyczne.

10 września 2018 roku jako pierwsza przyrodniczą pracownię dydaktyczną odebrała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarnem. Umowę o nieodpłatne użytkowanie pracowni podpisali Joanna Cieślak - dyrektor szkoły oraz przedstawiciel organu prowadzącego, wójt gminy Wielgie, pan Tadeusz Wiewiórski. Wspólnie wyrazili przekonanie, że otrzymany sprzęt uatrakcyjni prowadzone zajęcia i przyczyni się do rozwijania wśród uczniów zainteresowań naukowych.

Pracownie przyrodnicze, w które zostało wyposażone KPCEN we Włocławku, a za jego pośrednictwem szkoły naszego rejonu, to jeden z elementów projektu pn. e-Usługi - e-Organizacja pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. W skład pracowni wchodzą m.in: kamera, mikroskop, aparat fotograficzny oraz komputery przenośne wraz z oprogramowaniem do dydaktycznych zestawów pomiarowych, takich jak: pomiar temperatury, światła, natężenia prądu, ciśnienia, wilgotności, pH oraz dwutlenku węgla i tlenu. Czujniki służą do bezpośredniej obserwacji zjawisk przyrodniczych, dokonywania pomiarów i ich dokumentowania, a lekcje prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii rozwijają kreatywność, umiejętność dokonywania analiz i pracy zespołowej.

Wcześniej przygotowano nauczycieli, którzy uczestniczyli w warsztatach: Nowoczesne technologie w rozwijaniu kompetencji kluczowych określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Szkoły, które otrzymują pracownie mobilne będą dzielić się tzw. dobrą praktyką i umieszczać wypracowane przez siebie materiały edukacyjne na Kujawsko-Pomorskiej Platformie EDUPOLIS.

Wróć

Przejdź do początku strony