Przejście do sekcji:

Treść strony - Aktualności

Informacja ARiMR w sprawie Portalu IRZ

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o mozliwości załatwienia spraw przez posiadaczy zwierząt gospodarskich za pośrednictwem Portalu IRZplus.

Portal IRZplus funkcjonuje od 2018 roku i jest przeznaczony dla posiadaczy zwierząt gospodarskich. Łączy on w sobie zalety elektronicznej księgi stada gromadzącej potrzebne rolnikowi informacje o hodowanych przez niego krowach, kozach, świniach czy owcach, a także platformy umożliwiającej w łatwy sposób zgłaszanie zwiarząt do rejestru, informowanie ARiMR o ich przemieszczeniach, wnioskowanie o numery kolczyków i paszporty oraz ich duplikaty bez konieczności wizyty w Biurach Powiatowych lub wysłania dokumentów pocztą.

Korzystanie z Portalu IRZplus daje szereg możliwości w dopełnieniu obowiązków wynikających z przepisów o identyfikacji i rejestracji zwiarząt takich jak: zarejestrowania siedziby stada, wyszukania jej stanu na wybrany dzień, poprawienia dokumentu zgłoszenia cofniętego z ARiMR, złożenie korekty zgłoszenia zaproponowanej przez Agencję. Ponadto Rolnik może zaakceptować kolejne propozycje zgłoszeń sprzedaży zwierząt do rzeźni lub padnięcia zwierzęcia w przypadku, gdy inne podmioty złożą zgłoszenia za pośrednictwem Portalu IRZplus.

Instnieje także możliwość nadania uprawnień do aplikacji wskazanemu przez posiadacza stada pracownikowi w celu składania zgłoszeń, wydrukowania listy zwierząt, zdarzeń oraz dokumentów składanych w portalu, jak również zapisania znajdujących się w nim danych na swoim komputerze. Dodatkowo od marca br. mozna zgłosić oznakowanie lochy indywidualnym numerem identyfikacyjnym, zgłosić pomieszczenie lochy z indywidualnym oznakowaniem, zgłosić zabicie, ubój gospodarczy lochy oraz przeglądać dane dotyczące indywidualnie oznaczonych loch.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca do rozpoczęcia korzystania z Portalu IRZplus wszystkie osoby mające dostęp do Internetu. Co ważne, w razie potrzeby udzielenia wskazówek, porad i pomocy związanej z poruszaniem się po Portalu IRZplus mogą Państwo skorzystać z telefonicznego wsparcia oferowanego przez pracowników Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Szczegółowe informacje dostępnie są również na stronie internetowej Agencji: www.armir.gov.pl w zakładce IRZ.

Instrukcja uzyskania dostępu do Portalu IRZplus z wykorzystaniem loginu i hasła do e-WniosekPlus

 1. Przygotuj login i hasło do aplikacji e-WniosekPlus,
 2. Otwórz stronę internetową Portalu IRZplus wpisując w przeglądarkę internetową w swoim komputerze adres irz.arimr.gov.pl albo wejdź w zakładkę IRZ na stronie agencyjnej ARiMR www.arimr.gov.pl i naciśnij niebieskie kafle Portalu IRZplus,
 3. Zapoznaj się i zaakceptuj informacje dotyczące przechowywania danych osobowych - RODO oraz informacje o wykorzystywaniu cookies,
 4. Przeczytaj ważne informacje w oknie logowania,
 5. Wpisz w oknie logowania login i hasło dostępu do e-WniosekPlus,
 6. Na pojawiające się pytania o rozszerzenie uprawnień do Portalu IRZplus odpowiedz TAK,
 7. Jako zalogowany użytkownik Portalu IRZplus szybko i wygodnie możesz składaćdokumenty IRZ przez Internet,
 8. W razie jakichkolwiek wątpliwości zajrzyj do Instrukcji użytkownika Portalu IRZplus zamieszczonej na stronie ARiMR w zakładce IRZ,
 9. Jeśli będziesz miał pytania wyślij wiadomość mailową na adres: DEPiRZ zadajpytanie@arimr.gov.pl

Informacje ARiMR

 • Pismo ARiMR str. 1
 • Pismo ARiMR str. 2
 • Instrukcja uzyskania dostępu do Portalu
 • Ulotka str. 1
 • Ulotka str. 2

Wróć

Przejdź do początku strony