Przejście do sekcji:

Treść strony - Narodowy Spis Powszechny 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań tylko do 30 września

Wejdź na spis.gov.pl i spisz się przez Internet, jeśli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie to odwiedź punkt spisowy w swojej gminie lub zadzwoń na infolinię : 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.
Czas na samospis masz do momentu gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz.
W przypadku wywiadów telefonicznych, niezależnie od województwa, rachmistrzowie dzwonią z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrz może również zapukać do drzwi naszego mieszkania w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego.
Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz. Odmowa wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym zagrożona jest grzywną.
Przypominamy, że wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom statystycznym.
Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności.
  • Plakat promujący NSP2021.

Wróć

Przejdź do początku strony